Jubel i historiens første kamp!

Skrevet av geirs

Damene fikk æren av å spille klubbens første offisielle kamp, det endte med seier mot Stjørdal! Dermed blir det ny bortekamp i 2.runde i NM mot enten Malvik eller Kolstad.

I dagens kamp satte Marte Almås inn klubbens første mål med en perle i vinkelen etter 45 sek. Resten av omgangen er preget av at det er svært tidlig i sesongen, med lav tempo. Sara Jonassen er dog et unntak og tar flott ansvar i begge ender av banen. Via pauseresultatet 10-8 til 27-20 til slutt, vitner om en 2.omgang med mer fart og rytme. Marte Moe og Kristin Aune kommer mer til sin rett og setter inn flere gode langskudd. Bakover øker også frekvensen i fotarbeidet, så 2.omgang er klart bedre enn den første.

Sofie Thestesen står godt i mål med en redningsprosent på 70.

Debutantene Maren Austmo Pedersen og Victoria Sliwa sammen med Ida Holt, Ida Andrea Husdal og Oda Mastad, spiller alle halve kampen og viser at det jobbes godt i alle aldersklasser i klubben.

 

Kampen i CSK-tall;

Maren Austmo Pedersen

Sofie Thestesen

Victoria Sliwa (1)

Ida Holt (1)

Marte Moe (5)

Kristin Aune (7)

Sara Jonassen (3)

Marthe Edvartsen (2)

Lisa Brodal (1)

Marte Almås (4)

Ida Andrea Husdal

Oda Mastad (2)

Rakel Heggset (1)

Ine Fredriksen